تصمیم توانیر به قطع برق جایگاههای CNG غیرکارشناسی است

https://tn.ai/2505846

رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور با انتقاد از تصمیم یک طرفه شرکت توانیر برای قطع برق جایگاههای CNG به مدت دو ساعت در روزهای پیک تابستان گفت: در این زمینه هیچ هماهنگی با انجمن صنفی CNG صورت نگرفته است.

محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور در مصاحبه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: تصمیم اخیر توانیر برای تعطیلی دو ساعته جایگاههای عرضه CNG در روزهای پیک مصرف برق در ماههای تیر و مرداد با هدف کاهش مصرف برق کشور، تصمیمی یکطرفه و بدون نظرخواهی از بدنه کارشناسی صنعت CNG بوده است.

وی افزود: هیچ هماهنگی در این زمینه با انجمن صنفی CNG و جایگاهداران صورت نگرفته و فقط ممکن است طی مذاکراتی دو طرفه بین شرکت توانیر و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی چنین تصمیمی گرفته شده باشد.

جوهری با بیان اینکه “این تصمیم توانیر مورد تأیید انجمن صنفی CNG کشور نیست”، گفت: بدون شک این تصمیم در ارائه خدمات به دارندگان خودروهای دوگانه سوز اثر منفی گذاشته و موجب زیان دیدن فعالان صنعت CNG از نظر اقتصادی خواهد شد.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور تصریح کرد: هر تصمیمی در این زمینه باید با در نظر گرفتن تمامی ابعاد کارشناسی و نظرخواهی از فعالان عرضه CNG اتخاذ شود و اینکه تنها با هدف کاهش مصرف برق، به صورت یک طرفه اقدام به قطع دوساعته برق جایگاه های عرضه CNG شود تصمیمی پخته و کارشناسانه نیست.

وی ادامه داد: بدون شک همه باید برای تأمین برق تابستان سال جاری مخصوصا با توجه به محدودیت های تأمین برق در تابستان امسال، همکاری و تعامل داشته باشیم اما هرگونه اقدام غیرکارشناسی در این بخش، حتی با هدف عبور از شرایط سخت تأمین برق تابستان، می تواند آسیب های جدی به فعالان صنعت CNG وارد کند که لازم است توانیر قبل از اتخاذ و اجرایی کردن چنین تصمیماتی، نظر کارشناسی مراکز فعال در این حوزه از جمله انجمن صنفی CNG کشور را جویا شود.

جوهری با اشاره به اظهارات سخنگوی صنعت برق مبنی بر اینکه فقط برق جایگاههایی قطع می شود که دیزل ژنراتور دارند، گفت: همین اظهارات نشان می دهد که توانیر به صورت کارشناسی به این موضوع ورود نکرده چرا که هیچ کدام از جایگاههای عرضه CNG کشور به دیزل ژنراتور مجهز نیستند.