خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده‌اند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور گفت: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته‌اند در تولید خودروی پایه‌ گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان باشد، موفق عمل کنند.

محسن جوهری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره لزوم جایگزینی بنزین با سی.ان.جی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، گرایش به استفاده از سی.ان.جی به عنوان سوخت ارزان، افزایش می‌یابد.

وی افزود: ارزانی و پاک بودن جزو مزیت‌های سی.ان.جی است که در کاهش هزینه خانوار و آلودگی هوا، نقش بسزایی دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور با اشاره به مشکلات خودروسازان داخلی در زمینه تولید خودروی باکیفیت پایه‌ گازسوز، تصریح کرد: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته‌اند در تولید خودروی پایه‌ گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان باشد، موفق عمل کنند.

جوهری گفت: از ویژگی‌های خودرو گازسوز باکیفیت، جانمایی مخزن در کفی خودرو و در نتیجه عدم اشغال فضای صندوق عقب خودرو و همچنین پیمایش حداقل ۵۰۰ کیلومتر در هر بار سوختگیری است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی بهتر است اجازه داده شود خودروهای باکیفیت پایه گازسوز، با تعرفه صفر وارد کشور شود تا هم به کاهش مصرف بنزین و هم کاهش آلودگی هوا، کمک کند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور در ادامه با اشاره به مشکل اغلب خودروهای گازسوز موجود در کشور، گفت: مشکل این خودروها راندمان پایین در حالت استفاده از سوخت گاز است. زیرا طراحی محفظه احتراق موتور آنها براساس سوخت گاز نیست و برخی قطعات موتور دچار استهلاک زودرس می‌شوند.

وی در ادامه یادآور شد: در رابطه با افزایش مراجعات مردم به جایگاه‌های سی.ان.جی، در حال حاضر جای نگرانی نیست و نگرانی اصلی، نبود خودروهای گازسوز باکیفیت است.