پرداخت وام به متقاضیان دوگانه‌سوز کردن خودروها

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ خبر داد: در لایحه بودجه منابعی برای ارائه تسهیلات و وام به متقاضیان دوگانه سوز کردن خودروها در نظر گرفته شده است.

سید علی ادیانی در گفت‌وگو با خانه ملت از مدنظر قرار دادن منابعی در لایحه بودجه برای ارائه تسهیلات و وام به متقاضیان دوگانه سوز کردن خودروها خبر داد و گفت: نمایندگان کمیسیون انرژی نیز پیشنهاداتی در این خصوص دارند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه وجویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر قدر به سمت استفاده از CNG برویم به همان میزان از مصرف بنزین کاسته شده و آثار و برکات متعددی نیز حاصل خواهد شد چرا کهسی.ان.جی انرژی پاک است همچنین میزان مصرف بنزین را در کشور کاهش پیدا خواهد کرد و به اندازه آن صادرات و درآمد ارزشی افزایش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: اکنون با توجه به وضعیت کشور، گاز طبیعی بهترین سوخت جانشین است، زیرا ایران دومین دارنده بزرگ گاز طبیعی دنیا است. همچنین به دلیل کارآیی بالا و هزینه پایین بهترین جانشین برای سوخت‌هایی مانند بنزین و گازوییل است. نگرانی از امنیت استفاده از این ماده نیز کمتر است و به این دلایل مصرف بالای گاز طبیعی در دنیا، این سوخت به‌عنوان سوخت قرن حاضر در حال افزایش است.