درخواست انجمن صنفی CNGکشور از وزیر بهداشت جهت تحویل رایگان اقلام بهداشتی جلوگیری از انتشار ویروس کورونا در جایگاههای سوخت

ویروس کرونا که یکی از اصلی‌ترین راههای انتقال آنْ تماس با سطوح آلوده است، با رعایت بهداشت فردی قابل کنترل است، در همین زمینه انجمن صنفی CNG راهکارهایی جهت کنترل شیوع ویروس کرونا ارائه کرده است.

ویروس کرونا که احتمال زیاد انتقال آن از طریق تماس با سطوح آلوده، جامعه را تحت تأثیر قرار داده، با رعایت مسائلی بهداشتی و پیشگیرانه، قابل کنترل است.

در این زمینه انجمن صنفی CNG کشور با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار توزیع اقلام بهداشتی در جایگاه‌های سوخت شد.

محسن جوهری، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در این خصوص اظهار داشت: پرسنل جایگاههای سوخت در معرض ابتلا به این بیماری هستند و ضروری است با اعمال راهکارهایی، از شیوع ویروس کرونا در این جایگاه‌ها که محلی برای حضور و تردد مستمر مردم است، جلوگیری گردد.

وی افزود: راهکار اول، وجود اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در جایگاه‌های سوخت است که در این زمینه با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، درخواست توزیع اقلام بهداشتی را در این جایگاهها مطرح کرده‌ایم و باید برنامه‌ای از طرف دولت برای ضدعفونی نمودن این جایگاهها به‌صورت مستمر در کل کشور، به نهادهای ذی‌ربط ابلاغ گردد.

جوهری راهکار دوم را همکاری مردم با پرسنل جایگاه‌ها برشمرد و گفت: مردم به‌هنگام سوخت‌گیری، اجازه دهند تا پرسنل جایگاهها نسبت به سوخت‌گیری اقدام نمایند.

وی ادامه داد: همچنین پرداخت هزینه سوخت از طریق کارت بانکی و عدم استفاده از اسکناس و پرداخت نقدی، اقدام مهمی است که لازم است مردم عزیز به آن توجه داشته باشند.